Interesantais našķis


Interesants našķis ir smiltsērkšķu sula ar putukrējumu un olas dzeltenumu. Pamēģini pats!

...
       Dalīties

Lasīt tālāk.


Tumšās šokolādes Panna Cotta ar smiltsērkšķu mērci


Sastāvdaļas:
5 porcijām būs nepieciešams:

...
       Dalīties

Lasīt tālāk.


Veselīgie kokteiļi


...
       Dalīties

Lasīt tālāk.


Veselības tēja


Sastāvdaļas:
- smiltsērkšķu sula;

...
       Dalīties

Lasīt tālāk.


Smiltsērkšķu-ābolu ievārījums


Sastāvdaļas:
- 700 g smiltsērkšķu orgu;

...
       Dalīties

Lasīt tālāk.


Smiltsērkšķu produkcija un tās pielietošana (uzturā - sula, ogas, eļļa, biezenis, pulveris, ievārījums; skaistumkopšanā - skrubis)


Smiltsērkšķus iespējams  pielietot dažādos veidos - gan iekšķīgi, gan arīgi - gan svaigā, gan apstrādātā veidā. Šajā rakstā tiks apskatīti daži smiltsērkšķu pielietošanas veidi un noderīgas receptes.

Lietošana uzturā.
Svaigas ogas:
Pats vienkāršākais veids ogu lietošanai uzturā ir nobriedušu augļu vākšana un tūlītēja apēšana mērenā daudzumā.

...
Komentāri (0)        Dalīties

Lasīt tālāk.


Informācija par smiltsērkšķu produkciju


Smiltsērkšķu sastāvdaļas (no sēkliņas līdz zariņam).

Katrs smiltsērkšķa augs satur vairāk nekā 190 bioloģiski aktīvas vielas, un ikvienai no auga daļām ir savs, unikāls barības vielu profils un individuālas īpašības.

Turpmāk tiks aprakstītas izmantojamās auga daļas un to īpašības, kas padara katru auga daļu tik unikālu.

...
Komentāri (0)        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jaunākā informācija par ELFLA projektu


2010. gada 30. jūnijā z/s "Mežmalas - 1" īpašniece LAD ZVRLP iesniedza iesniegumu Eiropas Savienības Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstības (ELFLA) projekta konkursam Latvijas lauku attīstības programmas 2007.-2013. gadam pasākumā "Lauku saimniecību modernizācija".

LAD ZVRLP 2010.gada 3.septembrī pieņēmusi Lēmumu Nr.1.1-16/1621 par projekta iesnieguma apstiprināšanu. Līdz ar to projekta ietvaros 2010.gada oktobrī ir iegādātas plānotās iekārtas: 4 saldētavas-lādes un sulasspiede. Minētās iekārtas paredzētas smiltsērkšķu uzglabāšanai un apstrādei, kā arī sagatavotās produkcijas uzglabāšanai.

2011.gada rudens sezonā par ES līdzfinansētajiem līdzekļiem iegādātās iekārtas tiek jau liktas lietā ogu pārstrādei un produkcijas uzglabāšanai.

Komentāri (0)        Dalīties


Smiltsērkšķi /vispārējs apraksts/


Smiltsērkšķis (Hippophae rhamnoides) pieder pie ražīgām ogu kultūrām, kas agri dod pirmo ražu. Smiltsērkšķis ir dekoratīvs koks, ko rudenī bagātīgi rotā oranžas ogas. To vidējais svars ir pusgrams, bet īpaši lielas smiltsērkšķu ogas reizēm sver pat gramu. Skābuma ziņā tās neatpaliek no citronu sulas. Smiltsērkšķi ir ļoti vērtīgs organisma apgādātājs ar dabiskajiem vitamīniem, jo tā lapas un ogas satur praktiski visus dabā esošos vitamīnus. Šo augļu regulāra ēšana būtiski palīdz papildināt organisma vitamīnu krājumus.

...
Komentāri (0)        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kas mēs esam?


Zemnieku saimniecība "Mežmalas-1" ir neliela bioloģiskā saimniecība Valmieras pievārtē. Pamatā atrodamies Kocēnu novada Kocēnu pagasta Brandeļu ciema nekustamajā īpašumā "Lejas Mežmalas", kas no Valmieras robežas esam vien dažu kilometru attālumā. Tomēr daļa stādījumu atrodas arī skaistās Briedes upes krastos Kocēnu novada Bērzaines ciema apkaimē.

...
Komentāri (0)        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] 2 |