Kā nesaslimt un kā ārstēties no Covid-19?


Pārpublicēsim interesantu Aivas Kanepones rakstu no Santa.lv. Kur sniegti interesanti fakti par šodienas populārāko vīrusu un smiltsērkšķiem. Kā tie mijiedarbojas? Ko izvēlēties imunitātes stiprināšanai un sava veselības stāvokļa novērtēšanai?
 
 
...
Komentāri (0)        Dalīties

Lasīt tālāk.


Smiltsērkšķu pozitīvā ietekme uz uz sirds un asinsvadu veselību


Sirds un asinsvadu sistēmas jeb kardiovaskulārās slimības ir nozīmīgākā sabiedrības veselības problēma Latvijā un viena no nozīmīgākajām pasaulē. Tādēļ ir būtiski rūpēties par savu veselību piekopjot aktīvu dzīvesveidu, ēdot sabalansētu pārtiku un normalizējot stresa līmeni ikdienā un trauksmaino dzīves ritmu.
 
 
...
Komentāri (0)        Dalīties

Lasīt tālāk.Smiltsērkšķu produkcija un tās pielietošana (uzturā - sula, ogas, eļļa, biezenis, pulveris, ievārījums; skaistumkopšanā - skrubis)


Smiltsērkšķus iespējams  pielietot dažādos veidos - gan iekšķīgi, gan arīgi - gan svaigā, gan apstrādātā veidā. Šajā rakstā tiks apskatīti daži smiltsērkšķu pielietošanas veidi un noderīgas receptes.

Lietošana uzturā.
Svaigas ogas:
Pats vienkāršākais veids ogu lietošanai uzturā ir nobriedušu augļu vākšana un tūlītēja apēšana mērenā daudzumā.

...
Komentāri (0)        Dalīties

Lasīt tālāk.


Informācija par smiltsērkšķu produkciju


Smiltsērkšķu sastāvdaļas (no sēkliņas līdz zariņam).

Katrs smiltsērkšķa augs satur vairāk nekā 190 bioloģiski aktīvas vielas, un ikvienai no auga daļām ir savs, unikāls barības vielu profils un individuālas īpašības.

Turpmāk tiks aprakstītas izmantojamās auga daļas un to īpašības, kas padara katru auga daļu tik unikālu.

...
Komentāri (0)        Dalīties

Lasīt tālāk.


Smiltsērkšķi /vispārējs apraksts/


Smiltsērkšķis (Hippophae rhamnoides) pieder pie ražīgām ogu kultūrām, kas agri dod pirmo ražu. Smiltsērkšķis ir dekoratīvs koks, ko rudenī bagātīgi rotā oranžas ogas. To vidējais svars ir pusgrams, bet īpaši lielas smiltsērkšķu ogas reizēm sver pat gramu. Skābuma ziņā tās neatpaliek no citronu sulas. Smiltsērkšķi ir ļoti vērtīgs organisma apgādātājs ar dabiskajiem vitamīniem, jo tā lapas un ogas satur praktiski visus dabā esošos vitamīnus. Šo augļu regulāra ēšana būtiski palīdz papildināt organisma vitamīnu krājumus.

...
Komentāri (0)        Dalīties

Lasīt tālāk.