Smiltsērkšķu pozitīvā ietekme uz uz sirds un asinsvadu veselību


Sirds un asinsvadu sistēmas jeb kardiovaskulārās slimības ir nozīmīgākā sabiedrības veselības problēma Latvijā un viena no nozīmīgākajām pasaulē. Tādēļ ir būtiski rūpēties par savu veselību piekopjot aktīvu dzīvesveidu, ēdot sabalansētu pārtiku un normalizējot stresa līmeni ikdienā un trauksmaino dzīves ritmu.
 
 
Jau sen zinām par jūras velšu labvēlīgo ietekmi uz sirds un asinsvadu veselību, kā arī augļu, ogu un dārzeņu bagātu ēdienkaršu korelāciju ar samazinātu sirds un asinsvadu slimību risku. Taču esam atraduši atsevišķus interesantus pētījumus, kuros tiek minēta arī smiltsērkšķu pozitīvā ietekme pazeminot paaugstināta kardiovaskulārā riska bioķīmiskos rādītājus.
Smiltsērkšķi tiek īpaši izcelti kā vitamīnu un bioaktīvu savienojumu avots. Smiltsērkšķi satur neskaitāmas vērtīgās vielas, kā vitamīnus, polifenolus un taukskābes, kā arī karotinoīdus un flavonoīdus, kuriem potenciāli piemīt spēja pazemināt holesterīna līmeni, trombocītu agregāciju, asinsspiedienu un cukura līmeni asinīs.
Pētījumi liecina, ka smiltsērkšķis ir daudz sološs augs, kas varētu kalpot kā dabisks līdzeklis sirds un asinsvadu slimību riska un citu ar veselību saistītu problēmu, piemēram, diabēta, iekaisuma slimību, trombozes un vēža, mazināšanai.
Protams, vēl daudz pētījumu priekšā, taču viens ir skaidrs – smiltsērkšķiem ir milzu potenciāls mūsu veselības uzlabošanai.
 
Vēlies pasūtīt savu smiltsērkšķu veselības porciju? Zvani vai raksti:
📲 26373938
📩 zase_z@inbox.lv
 
Vairāk par produktu iegādi šeit: "Produktu iegādes iespējas"
 
*Avots: “Health benefits of sea buckthorn for the prevention of cardiovascular diseases”, Journal of Functional Foods “Elsevier”, Volume 3, Issue 1, January 2011, Pages 2-12 (ScienceDirect.com)
Komentāri (0)    

Atpakaļ