Kā nesaslimt un kā ārstēties no Covid-19?


Pārpublicēsim interesantu Aivas Kanepones rakstu no Santa.lv. Kur sniegti interesanti fakti par šodienas populārāko vīrusu un smiltsērkšķiem. Kā tie mijiedarbojas? Ko izvēlēties imunitātes stiprināšanai un sava veselības stāvokļa novērtēšanai?
 
 
Kā nesaslimt un kā ārstēties no Covid-19?
 
Vai smiltsērkšķi kavē infekcijas izplatīšanos?
 
Latvijā šoruden jūtami pieaudzis pieprasījums pēc vietējo audzētāju smiltsērkšķiem. Izskaidrojums – smiltsērkšķi uzlabo organisma aizsargspējas. Tomēr smiltsērkšķi var izrādīties īpaši iedarbīgi tieši pret jauno koronavīrusu, jo tie, iespējams, kavē šīs infekcijas izplatīšanos un var palīdzēt kā papildlīdzeklis ārstēšanai.
 
Smiltsērkšķu iedarbība pret Covid-19 pavasarī jau tika pētīta Ķīnā, Korejā un Indijā. Indiešu laikraksts The Statesman 12. novembrī raksta, ka pašlaik Indijas Tehnoloģiju institūta un Himalaju Lauksaimniecības universitātes pētnieki gatavojas sākt lielu pētījumu par smiltsērkšķu preparātu iedarbīgumu pret Covid-19.
 
Jau veikti pirmie pētījumi, un tie rāda – smiltsērkšķiem piemīt spēcīga pretvīrusu aktivitāte.
Smiltsērkšķu augļi un lapas ir bagāti ar dažādiem vitamīniem un antioksidantiem (C, A, E un K vitamīns, karotinoīdi, polifenoli un citas vērtīgas sastāvdaļas), un jau agrāk pierādīts, ka šis augs var palīdzēt, ārstējot kuņģa čūlu, diabētu, sirds un asinsvadu, ādas un vēl citas slimības.
Savukārt Korejas pētnieki gaismā izcēluši kādu citu smiltsērkšķu īpašību – no tiem iegūst jaudīgu labo baktēriju, kas var nomākt Covid-19 izplatīšanos. Kā raksta www.koreabiomedicine.co, Korejas zinātnieki no smiltsērkšķu ogu fermentētajiem ekstraktiem iegūst pienskābes jeb probiotiskās baktērijas Lactobacillus gasseri, kuras var bremzēt Covid-19 izplatīšanos.
 
Tas saistīts ar purīniem – tie ir savienojumi, kas veidojas organismā no pārtikas un piedalās jaunu šūnu veidošanā, taču pārāk lielā daudzumā var veicināt nevajadzīgu sāļu veidošanos. Tagad atklāts, ka purīna enzīmi ir enerģijas avots gan Covid-19, gan arī HIV, hepatīta un vēl citiem vīrusiem. Lactobacillus gasseri var šos vīrusus piebremzēt, kavējot to barošanos ar purīniem.
 
Šo pētījumu laikā apstiprināts arī tas, kādu bagātīgu veselības kokteili satur smiltsērkšķi – ne vien vitamīnus, bet arī citas labās baktērijas, aminoskābes un minerālvielas.
 
 
Vēlies stiprināt savu imunitāti? Tad savu smiltsērkšķu veselības porciju pasūti zvanot vai rakstot:
📲 26373938
 
Lai gardi!
Z/S "Mežmalas - 1" komanda
Komentāri (0)    

Atpakaļ